Najlepsze firmy produkujące okulary dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to obowiązkowy element wakacyjnego wyposażenia, ale nie tylko. Warto je nosić w słoneczne dni na co dzień, gdyż chronią oczy najmłodszych przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Oczywiście, pod warunkiem, że są to produkty dobrych i sprawdzonych marek, a nie okulary typu no name, wyprodukowane gdzieś w Chinach.

Dziecięce oczy są szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Wynika to z faktu, że soczewka w oku u najmłodszych jest niemal przezroczysta i wpuszcza do wnętrza oka praktycznie całe promieniowanie. Nie stanowi żadnej bariery ochronnej, co może powodować poważne problemy ze wzrokiem zarówno w wieku dziecięcym, jak i w przyszłości. Nadmiar promieni słonecznych może prowadzić do częstego zapalenia spojówek, odczynów alergicznych. Zwiększa również ryzyko pojawienia się groźnych chorób oczu, między innymi zaćmy, w wieku już dorosłym.

Potrzeba, a nie tylko modny dodatek

Okulary przeciwsłoneczne są więc nie tylko modnym dodatkiem do dziecięcego stroju, ale przede wszystkim ważną i skuteczną ochroną. Wybierając okulary dla dzieci warto zwracać uwagę na jakość ich wykonania, obecność filtra UV, wytrzymałość szkieł, a także ogólną funkcjonalność. Raczej nie należy kupować okularów przeciwsłonecznych na straganach czy w marketach. Owszem, bywają one całkiem ładne, ale zwykle nie posiadają żadnych filtrów ani ochrony przeciwsłonecznej. Ich szkła są jedynie przyciemniane – po założeniu okularów źrenice się rozszerzają i wpuszczają do oka dużo więcej promieniowania niż w sytuacji, gdy dziecko nie ma okularów wcale. Jeśli więc nie mamy dobrych, sprawdzonych okularków, warto poczekać na ich zakup, zamiast zakładać słabej jakości i pozbawione filtrów produkty. Na jakie firmy warto zwrócić uwagę w czasie wybierania okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?

Babiators

Marka Babiators to jeden ze sprawdzonych i uznanych producentów okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Są one przeznaczone dla dzieci w każdym wieku – od niemowląt, aż po starszaki i nastolatki. Okularki Babiators wykonane są z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dzieci i nie wydzielających żadnych toksycznych substancji. Ich szkła są wyposażone w wysoki filtr UV400, który stanowi stuprocentową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Szkła okularów są tak skonstruowane, aby nie zniekształcać obrazu, można więc nosić je praktycznie przez cały dzień, gdy świeci słońce. Dużą zaletą okularów Babiators jest również duży wybór kolorów, modeli oraz rodzajów. Dla najmłodszych marka proponuje okularki na specjalnych elastycznych opaskach, które można w stu procentach dopasować do głowy. Dzięki temu okulary nie spadną nawet w czasie bardzo intensywnych ruchów. Starsze dzieci mają do wyboru piękne, kolorowe oprawki, które z pewnością spodobają się małym miłośnikom mody. Okulary Babiators to sprawdzona inwestycja w dziecięce oczy – można je kupić w dobrych sklepach z artykułami dla dzieci, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Uvex

To kolejna marka, która oferuje wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w różnym wieku. W ofercie znajdziemy produkty przeznaczone dla maluszków, starszaków, a także dla dzieci w wieku nastoletnim. Wszystkie okulary Uvex posiadają filtr UV400, który zapewnia stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UV. Nosząc dobre okulary dzieci mogą czuć się bezpiecznie, a ich rodzice mają pewność, że wzrok maluchów jest właściwie zabezpieczony. W ofercie Uvex znajdziemy szeroki wybór okularów, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających młodych klientów.

Solano

Marka Solano istnieje na rynku już od dłuższego czasu i kojarzy się z produktami najwyższej jakości. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Solano są wykonane z doskonałych tworzyw, elastycznych, mocnych, a jednocześnie odpornych na uszkodzenia. Stylowe, kolorowe oprawki są połączone z wysokiej jakości szkłami, które nie tylko posiadają świetny filtr przeciwsłoneczny UV 400, ale również nie zniekształcają obrazu i są odpowiednio zaciemnione. Nie wpuszczają więc do oka nie tylko promieniowania, ale również dużych ilości światła. W ofercie marki Solano znajdziemy ogromny wybór okularów w pięknych kolorach, z wygodnymi oprawkami, dopasowanymi do potrzeb młodszych i starszych dzieci. Wybierając dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne możemy mieć pewność, że delikatne dziecięce oczy są właściwie chronione za każdym razem, gdy maluch przebywa na słońcu i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *